PGO łączy żeglarstwo, sztukę i odlewnictwo, jak?

W czerwcu nastąpiło rozstrzygnięcie ogłoszonego przez Grupę PGO i Pomorski Związek Żeglarski konkursu na stworzenie modelu statuetki, które w ramach po raz pierwszy organizowanych w Polsce Żeglarskich Mistrzostw Europy „Dr Irena Eris ORC European Championship Gdańsk 2017” otrzymają zwycięzcy regat.

W skład jury oceniającego zgłoszone prace przedstawiciele czterech polskich Akademii Sztuk Pięknych z Krakowa, Łodzi, Warszawy i Gdańska oraz przedstawiciele organizatorów. Laureatką konkursu została Pani Edyta Szalewska z gdańskiej ASP, a zwycięska statuetka została wykonana w należącej do  naszej Grupy Odlewni Żeliwa Śrem. Według projektantki jej model jest artystycznym odwzorowaniem żagli, powierzchni płótna, przysłowiowego „wiatru w żaglach”, ale w materii ukryta jest również sylwetka żeglarza i jego związek z jachtem.

Dla sympatyków żeglarstwa ORC European Championship jest tym, czym Euro dla kibiców piłkarskich. Będzie to jedno z największych wydarzeń nadchodzącego sezonu na polskim wybrzeżu. Na liście startowej mistrzostw Europy jachtów morskich są już 92 załogi z 13 krajów (Dania, Estonia, Finlandia, Wielka Brytania, Niemcy, Rosja, Izrael, Włochy, Litwa, Łotwa, Norwegia, Polska, Szwecja), w tym 20 załóg polskich. Łącznie w zawodach weźmie udział ponad 800 żeglarzy.

Kontakt

Odlewnia Żeliwa „Śrem” Sp. z o.o.
ul. Staszica 1
63-100 Śrem, Polska

KRS 0000750981,
Regon: 630262070,
NIP: 785-00-10-299

Tel. +48 61 28 13 700
ozsrem@pgosa.pl

Wyślij zapytanie